«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2017 թ. առաջին եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 119 նամակ, փոխնախագահներին` 33 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 316 նամակ, ԱԺ խմբակցություններին՝ 132 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ նախագահի աշխատակազմին եւ ԱԺ աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 17 նամակ:

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2017 г.
Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 119 писем, заместителям Председателя НС – 33 письма. Председатель НС и заместители Председателя НС ответили на все письма.
Постоянным комиссиям НС передано 316 писем граждан, фракциям НС – 132 письма; ответы даны на все письма. Аппарату Председателя НС и Аппарату НС адресованы 17 писем.
В письмах граждан подняты законодательные, правовые, здравоохранительные, социальные, образовательные, финансовые вопросы.